فا

‫ كشف رخنه جديد در گوشي هاي سامسونگ

شماره: IRCNE2013031793
تاريخ:92/01/02
رخنه امنيتي ديگري در برخي از گوشي هاي سامسونگ كشف شده است كه به كاربران اجازه مي دهد تا به دستگاه هاي سامسونگ دسترسي كامل داشته باشند.
Terence Eden هشدار داد كه اين مشكل جديد مي تواند به كاربران اجازه دهد تا با استفاده از برنامه هاي متفرقه، از قفل صفحه عبور نمايند.
اين مشكل الگوهاي باز كردن قفل، صفحات داراي كد PIN‌و امنيت تشخيص چهره را تحت تاثير قرار مي‌دهد. اين مشكل بر روي گوشي هاي Galaxy Note II با سيستم عامل اندرويد نسخه 4.1.2 و نسخه هاي پيش از آن آزمايش شده است. اين رخنه ممكن است ساير گوشي هاي اندرويد و دستگاه هاي سامسونگ را تحت تاثير قرار دهد. روش سوء‌ استفاده از اين رخنه همانند رخنه قبلي است و مي تواند منجر به دسترسي مستقيم به گوشي شود. هم چنين روش سوء استفاده از اين رخنه شامل مراحلي مي شود كه تا حدي راه دسترسي غيرمجاز به گوشي ها را دشوار مي سازد.
شركت سامسونگ رخنه قبلي اين دستگاه را برطرف نكرده است و كاربران را در معرض خطري بالقوه قرار داده است. علاوه بر اين، رخنه مشابه جديد مي تواند مشكلاتي براي كاربران سامسونگ ايجاد نمايد.
در حال حاضر تنها يك ROM‌ متفرقه مي تواند جلوي چنين حملاتي را بگيرد. با توجه به Eden، يك ROMنرم افزاري طراحي شده براي سامسونگ Galaxy S III، مي تواند اين مشكل را برطرف نمايد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 2 فروردین 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0