فا

‫ كشف روشي براي باز نمودن قفل دستگاه هاي اندرويد

شماره: IRCNE2013031781
تاريخ:20/12/91
محققان در دانشگاه آلماني Friedrich-Alexander روشي غيرمعمول را براي شكستن قفل امنيتي تلفن همراه اندرويد كشف كرده اند. آن ها تلفن همراه را در فريزر قرار مي دهند و بدين طريق قفل امنيتي آن را باز مي كنند.
با توجه به تحقيقات اين گروه، اين روش حتي بر روي دستگاه هايي كه به طور كامل رمزگذاري شده اند، كار مي كند. ابزار آن ها براي اين سوء استفاده FROST نام دارد.
رمزگذاري ديسك اولين بار در نسخه 4.0 اندرويد معرفي شد. محققان براي نمايش گام به گام استفاده از FROST، از گوشي هاي ساموسنگ Galaxy Nexus استفاده كرده اند.
ايده اين ترفند از آن نشأت گرفته است كه اطلاعات ذخيره شده در حافظه RAM براي مدت طولاني باقي مي مانند، به خصوص اگر درجه حرارت بسيار پايين باشد، به اين معني كه مي توان در صورت انجام سريع اين كار، به كليدهاي رمزگشايي موجود در حافظه تلفن دسترسي يافت.
اگر تلفن همراه تا دماي 10- درجه سليسيوس سرد شود، سپس به سرعت خاموش و روشن گردد و در حالت بازيابي بوت شود، مي توان با استفاده از نرم افزار ارائه شده توسط اين گروه آلماني، داده هايي مانند تصاوير، تاريخچه وب و فهرست اطلاعات تماس را از روي دستگاه استخراج نمود.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 20 اسفند 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0