فا

‫ سه شنبه اصلاحيه مايكروسافت در راه است

شماره: IRCNE2013031777
تاريخ:18/12/91
شركت مايكروسافت هفته آينده هفت اصلاحيه براي ويندوز، IE و آفيس منتشر خواهد كرد. هم چنين برخي آسيب پذيري هاي امنيتي موجود در ويندوز سرور و Silverlight را برطرف خواهد كرد. اين شركت اعلام كرد كه چهار اصلاحيه، آسيب پذيري هاي "بحراني" را برطرف مي كنند.
سه رخنه از چهار رخنه، "بحراني" مي باشند و مي توانند سيستم هاي ويندوز، IE، آفيس، ويندوز سرور و SharePoint را تحت تاثير قرار دهند و منجر به اجراي كد از راه دور شوند و از اين طريق هكرها مي توانند تا بدون مجوز كاربران، بدافزاري را بر روي سيستم آن ها نصب نمايند. يك رخنه در رده امنيتي "مهم" قرار دارد و مي تواند باعث شود تا هكرها بالاترين حق دسترسي كاربران را بدست آورند يا داده هاي كاربران و اطلاعات شخصي آن ها را افشاء نمايند.
نگران كننده ترين آسيب پذيري ها بر روي تمامي نسخه هاي ويندوز xp و نسخه هاي بعد از آن شامل ويستا، ويندوز 7 و ويندوز 8، ويندوز RT و هم چنين تمامي نسخه هاي IE6 به بعد را تحت تاثير قرار مي دهند. دومين رخنه مربوط به Silverlight، يكي از پلاگين هاي وب معروف مي شود كه اغلب توسط كاربران Netflix مورد استفاده قرار مي گيرد. اين رخنه هر دو ماشين ويندوز و مكينتاش را تحت تاثير قرار مي دهد و در سه شنبه اصلاحيه مايكروسافت برطرف خواهد شد.
سومين رخنه بحراني، برنامه هاي آفيس و Visio را تحت تاثير قرار مي دهد. و چهارمين و آخرين رخنه بحراني كه در برطرف خواهد شد مي تواند باعث شود تا هكرها بالاترين حق دسترسي را در SharePoint، مديريت محتوي مبتني بر وب مايكروسافت (CMS) و سرويس پورتال بدست آورند. بولتن هاي مهم باقيمانده نيز شامل آفيس بر روي مكينتاش نسخه 2008 و 2011 مي باشد.
مايكروسافت جزئيات كامل اين آسيب پذيري ها را تا زمان انتشار اصلاحيه ها منتشر نمي كند. اين اصلاحيه ها دوزادهم مارس از طريق كانال هاي به روز رساني متداول مايكروسافت منتشر خواهند شد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 19 اسفند 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0