فا

‫ عرضه برنامه امنيت آيفون توسط آي‌بي‌ام

شماره: IRCNE2013021771
تاريخ: 5/12/91
آي‌بي‌ام نرم‌افزار جديدي را راه‌اندازي كرده است كه به توسعه دهندگان نرم‌افزار كمك مي‌كند كد و داده‌هاي خود را در برنامه‌هاي آيفون و آيپد امن نمايند.
AppScan Source 8.7 براي سيستم‌هاي iOS، كد برنامه را جستجو كرده و زماني كه يك نقص امنيتي كشف كند، به توسعه دهندگان برنامه پيغام مي‌دهد.
اين نرم‌افزار همچنين برنامه‌ها را مورد تحليل قرار مي‌دهد كه كارمندان مي‌توانند از آن بر روي سيستم‌هاي اپل استفاده كرده و آسيب‎‌پذيري‌ها را كشف نمايند و به كارمندان بخش امنيت آي‌تي در مورد تهديدات بالقوه هشدار دهند.
به گفته آي‌بي‌ام، بيش از 45.6 ميليارد برنامه موبايل در سال 2012 دانلود شده است كه نشان دهنده اهميت امن سازي تلفن‌هاي هوشمند و ساير تجهيزات براي سازمان‌ها است.
آي‌بي‌ام AppScan Source را با بررسي بيش از 40 هزار API موبايل براي برنامه‌هاي iOS با استفاده از كيت توسعه نرم‌افزار iOS اپل توسعه داده است. اين پروفايل‌هاي API به پايگاه دانش امنيت AppScan Source اضافه شده و به موتور تحليل‌گر مرتبط شده‌اند.
اين نرم‌افزار همچنين پشتيباني كامل زبان‌هاي Objective-C، جاوا اسكريپت و جاوا را دارا است. قابليت‌هاي جديد اين نرم‌افزار، سازمان‌ها را قادر مي‌سازد كه صرفنظر از تكنولوژي انتخابي، برنامه‌هاي امن موبايل را براي كارمندان و شركاي خود بسازند.
يكي از شركت‌هايي كه AppScan Source را براي iOS مورد استفاده قرار داده است، شركت فناوري موبايل KiwiTech است. مدير اجرايي KiwiTech اظهار كرد كه شركت مطبوع وي، صدها برنامه براي iOS و اندرويد توسعه داده است و با رشد بدافزارهاي موبايلي و نشت داده‌ها، مشتريان به دنبال راه‌هايي براي امن سازي برنامه‌هاي iOS و اندرويد و محافظت از داده‌هاي خود هستند. به گفته وي، اين نرم‌افزار به اين شركت كمك خواهد كرد كه به‌طور پيش‌گيرانه برنامه‌هاي موبايل را امن نمايد و تست امنيتي را به‌طور خودكار انجام دهد.
مدير امنيت برنامه‌ها، داده‌ها و موبايل شركت آي‌بي‌‍ام نيز گفت كه قابليت جديد به مشتريان كمك خواهد كرد كه امنيت را در زيرساخت و راهكارهاي خود در فازهاي طراحي، توسعه و تست اعمال نمايند.
AppScan Source براي سيستم‌هاي iOS از 25 مارس در دسترس خواهد بود. آي‌بي‌ام توليد محصولات رده AppScan را در سال 2008 آغاز كرد. اين شركت پيش از اين نيز نسخه‌اي از اين نرم‌افزار را عرضه كرده بود كه برنامه‌هاي اندرويد را اسكن مي‌كند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 5 اسفند 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0