فا

‫ توئيتر هك شد

شماره: IRCNE2013021745
تاريخ: 14/11/91
توئيتر قرباني يك حمله موفقيت‌آميز شده است كه در نتيجه آن، مهاجمان دسترسي محدودي به اطلاعات كاربران شامل نام‌هاي كاربري، آدرس‌هاي ايميل، توكن‌هاي نشست‌ها و كلمات عبور رمز شده پيدا كرده‌اند. در اين حمله، حدود 250 هزار كاربر توئيتر تحت تأثير قرار گرفته‌اند.
جزئيات بيشتر اين خبر به گزارش توئيتر:
«هفته گذشته، مدل‌هاي دسترسي نامعمولي را كشف كرديم كه ما را به شناسايي يك حمله دسترسي غيرمجاز به داده‌هاي كاربران توئيتر رهنمون شد. ما يك حمله زنده را كشف كرديم و توانستيم چند لحظه بعد آن را از كار بيندازيم. به هر حال تحقيقات ما نشان مي‌دهد كه ممكن است مهاجمان دسترسي محدودي به اطلاعات حدود 250 هزار نفر از كاربران شامل نام‌هاي كاربري، آدرس‌هاي ايميل، توكن‌هاي نشست‌ها و كلمات عبور رمز شده آنها پيدا كرده باشند. درصورتي‌كه حساب كاربري شما يكي از اين حساب‌ها باشد، ايميلي از طرف ما دريافت مي‌كنيد كه در آن از شما خواسته شده است كلمه عبور جديدي براي خود انتخاب كنيد. درصورتي‌كه بخواهيد به توئيتر وارد شويد، كلمه عبور سابق شما كار نخواهد كرد.»
به گفته مدير امنيت اطلاعات توئيتر، اين حمله كار حرفه‌اي‌ها بوده است و توئيتر در حال همكاري با آژانس‌هاي قانوني براي جلوگيري از تخريب‌هاي آتي اين مهاجمان مي‌باشد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 14 بهمن 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0