فا

‫ قرار دادن فلش در sandbox در كروم

شماره: IRCNE2012111677
تاريخ:28/08/91
اين هفته شركت گوگل اعلام كرد كه يك sandbox قوي براي فلش پلير براي نسخه OS X كروم منتشر كرده است.
كروم نسخه 23 كه روز ششم نوامبر راه اندازي شد، تلاش هاي گوگل براي تبديل پلاگين فلش از NPAPI به استاندارد PPAPI خود گوگل را محقق كرده است.
با انتقال فلش پلير به استاندارد PPAPI، مهندسان گوگل قادر خواهند بود تا پلاگين هاي ادوب را در sandbox قرار دهند و بدين ترتيب از كروم محافظت نمايند.
Sandbox يك فناوري براي مقابله با كدهاي سوء استفاده است كه فرآيند را بر روي يك رايانه قرنطينه مي كند و در نهايت جلوي بدافزارها را مي گيرد تا نتوانند از آسيب پذيري هاي اصلاح نشده سوء استفاده نمايند.
Scott Hess، مهندس نرم افزار در شركت گوگل اظهار داشت: با انتشار كروم نسخه 23، در حال حاضر فلش پلير در كروم بر روي تمامي پلت فرم ها از جمله ويندوز، مكينتاش، لينوكس و كروم OS به طور كامل sandbox شده است.
با توجه به معيارهاي شركت Net Application، در ماه اكتبر 18.6 درصد از كاربران از اين مرورگر استفاده مي كردند و بعد از اينترنت اكسپلورر و فايرفاكس در رتبه سوم قرار داشته است. اما ماه گذشته اين مقدار به 34.8 درصد رسيد و گوگل جزء پركاربردترين مرورگرهاي جهان قرار گرفت.
گوگل دو سال پيش، فلش را در مرورگر كروم خود قرار داد تا بتواند حملات عليه آسيب پذيري هاي اين نرم افزار را كاهش دهد.
هم چنين در كروم نسخه 23 ويژگي حريم خصوصي "Do Not Track" معرفي شد. گوگل آخرين مرورگر بزرگي است كه پشتيباني DNT را اضافه كرده است.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 28 آبان 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0