فا

‫ طراحي ضد بدافزار قوي تر در ويندوز 8

شماره: IRCNE2012101647
تاريخ: 29/07/91
رويكرد مايكروسافت، با نام " راه اندازي اوليه ضد بدافزار" اساسا به معني اولين نرم افزاري است كه بر روي سيستم عامل ويندوز 8 به عنوان يك درايور لود مي شود و در نتيجه مي توان از اين نرم افزار ضد بدافزار استفاده نمود. اين يك تغيير اساسي است زيرا قبل از اين لود كردن درايور نرم افزار بر روي ماشين كاربر تصادفي بود و "يك درايور مخرب" مي توانست با خاموش كردن ضد بدافزار، اول از همه بر روي دستگاه لود گردد.
مايكروسافت برخي حفاظت هاي امنيتي را در نظر گرفته است تا اطمينان يابد كه ضد بدافزارهاي شركت هاي ديگر اول از همه بر روي سيستم لود مي شود تا بررسي نمايند كه قبل از ادامه فرآيند بوت شدن، سيستم سالم است. مايكروسافت به همراه ويندوز 8 ضد بدافزار خود را با عنوان Windows Defender منتشر كرده است. بنابراين اگر كاربر اين ضدبدافزار را پاك نكند، اولين نرم افزار آنتي ويروسي كه لود مي شود، Windows Defender خواهد بود.
جنبه هاي ديگري از ويندوز 8 نيز قابل قدرداني است. از جمله ويژگي "Unified Extensible Firmware Interface" مي باشد كه نيازمند آن است تا ميان افزارهاي داراي امضاي ديجيتالي در فرآيند بوت استفاده گردند تا از ورود روت كيت ها جلوگيري به عمل آورد. اين فرآيند بوت امن از طريق استاندارد صنعتي UEFI حمايت مي شود. موسسه ملي استاندارد و فناوري از طرفداران سرسخت فرآيند بوت امن هستند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 29 مهر 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0