فا

‫ هشدار FBI به كاربران در مورد بدافزارهاي مخرب تلفن همراه

شماره: IRCNE2012101642
تاريخ: 25/07/91
با افزايش سرعت انتشار بدافزارهاي تلفن همراه، دولت آمريكا از IC3 (مركز شكايت جرائم كامپيوتري) خواست تا هشدارهايي را در رابطه با بدافزارهاي تلفن همراه براي كاربران منتشر كند.
در اين اخطاريه آمده است كه IC3 از بدافزارهاي مختلفي كه سيستم عامل هاي اندرويد بر روي دستگاه هاي تلفن همراه را مورد حمله قرار مي دهند، باخبر است. آخرين نسخه هاي شناخته شده از اين نوع بدافزارها LoozfonوFinFisherاست.
اين مركز در اين اخطار اشاره كرد كه بدافزار Loozfon، توسط يك پست الكترونيكي با لينك هاي اميدواربخش براي قرباين ارسال مي گردد و زمانيكه كاربر بر روي اينگونه لينك ها كليك نمايد، خودش را در گوشي قرباني نصب مي كند. اين بدافزار اطلاعات كاربران را به سرقت مي برد. از طرف ديگر، بدافزار FinFisher يك جاسوس افزار است و مي تواند كنترل اجزاي گوشي هوشمند را در اختيار بگيرد. با توجه به اخطاريه IC3، اين بدافزار از طريق لينك هاي جعلي پست الكترونيكي يا پيام هاي متني نصب مي گردد.
بدافزار Loozfon تهديدي براي كاربران ايالات متحد و يك مشكل بزرگ براي ژاپن مي باشد و حملات FinFisher نه تنها بر روي دستگاه هاي اندرويد انجام مي گيرد بلكه دستگاه هايي كه داراي سيستم عامل هاي iOS، بلك بري، سيمبين و ويندوز مي باشند را تحت تاثير قرار مي دهد.
گزارش هاي امنيتي سال گذشته نشان مي دهند كه بدافزارهاي تلفن همراه در حال افزايش هستند.
گوگل نيز از اين مساله مطلع است و هدف از اضافه كردن ويژگي جديد با نام Jelly Bean 4.1 به آخرين سيستم عامل اندرويد آن است كه امنيت سيستم هاي تلفن همراه را افزايش دهد. گوگل اميدوار است طراحي Jelly Bean بتواند با حملات نصب ويروس و بدافزار مقابله نمايد.
مركز IC3 برخي راهنمايي هايي را براي كاربران در خصوص حفاظت از دستگاه هاي تلفن همراه آن ها، پيشنهاد مي دهد. اين راهنمايي ها شامل رمزگذاري سيستم عامل، حفاظت از رمز عبور، حفاظت از بدافزار، دانلود برنامه ها از منابع معتبر و اجتناب از اتصال به شبكه هاي بي سيم ناشناس مي باشد.
به طور خلاصه IC3 معتقد است كه بايد همان احتياطات و اقدامات امنيتي كه بر روي كامپيوتر شخصي خود هنگام اتصال به اينترنت رعايت مي كنيد، در رابطه با دستگاه هاي تلفن همراه نيز رعايت نماييد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 25 مهر 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0