فا

‫ ايجاد مشكل براي مشتريان شركتي و خانگي با به روز رساني آنتي ويروس مك كافي

شماره: IRCNE2012081595
تاريخ: 01/06/91
روز جمعه شركت امنيتي مك كافي يك به روز رساني براي محصولات آنتي ويروس خود منتشر كرد. اين به روز رساني باعث بروز مشكلاتي براي مشتريان اين شركت شد و در برخي موارد، كاربران قادر به دسترسي به اينترنت نبودند.
اين رخداد كاربران شركتي و خانگي را تحت تاثير قرار داد و برخي از آن ها هنوز در حال رفع مشكلات به وجود آمده از اين به روز رساني هستند.
اين مشكلات بوسيله به روز رساني مك كافي DAT 6807 و DAT 6808 كه در روز جمعه منتشر شد، به وجود آمده است.
پس از نصب اين به روز رساني ها برخي از كاربران خانگي هنگام دسترسي به كنسول مركزي مك كافي با مشكل مواجه شدند و اين كنسول از اجراي هر عملي در داخل برنامه جلوگيري مي كرد. برخي كاربران قادر نبودند به اينترنت متصل شوند.
روز يكشنبه مك كافي اين مشكلات را در يك سند فني تاييد كرد و دو راه حل ممكن را توضيح داد و اعلام كرد كه كاربران بايد آنتي ويروس هاي خود را به فايل DAT 6809 تازه منتشر شده، به روز رساني نمايند.
راه حل اول براي كاربراني كه قادر به اتصال به اينترنت نمي باشند در نظر گرفته شده است. اين كاربران بايد محصول آنتي ويروس خود را حذف نمايند، كامپيوتر را دوباره راه اندازي نمايند، نسخه به روز رساني شده محصول آنتي ويروس را از روي وب سايت مك كافي دانلود كرده و آن را نصب نمايند.
راه حل ديگر، روش هاي دستي و خودكار نصب به روز رساني به فايل DAT 6809 را پيشنهاد مي دهد. كاربراني كه براي دسترسي به كنسول با مشكل مواجه هستند بايد با استفاده از ابزار McAfee Consumer Product Removal (MCPR) محصول آنتي ويروس را از روي سيستم خود حذف نمايند و سپس آخرين نسخه به روز رساني شده محصول را نصب نمايند.
كاربران McAfee VirusScan Enterprise (VSE) 8.8.x، بايد از اصلاحيه جدي superDAT كه روز دوشنبه منتشر شده است، استفاده نمايند. اين اصلاحيه نيازي به حذف محصول از روي صدها يا هزاران كامپيوتر تحت تاثير قرار گرفته ندارد.
شركت مك كافي اظهار داشت: اصلاحيه VSE 8.8 Hotfix 793640 الزامي است و شامل بسته كامل DAT 6809 مي شود.
با وجود آن كه براي اعمال اين اصلاحيه نيازي به راه اندازي مجدد سيستم نيست، اين شركت به مديران شبكه توصيه مي كند تا به منظور اطمينان از نصب موفقيت آميز اين اصلاحيه، تمامي سيستم هاي كلاينت را راه اندازي مجدد نمايند.
اين اولين بار نيست كه مك كافي يك فايل DAT ناجور را منتشر مي كند. در ماه آوريل، يك به روز رساني DAT براي محصولات امنيتي email gateway باعث بروز مشكلاتي در سيستم ها شد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 1 شهریور 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0