فا

‫ محافظت از اتومبيلهاي مدرن در برابر حملات سايبري

شماره: IRCNE2012081592
تاريخ: 31/05/91
محققان امنيتي در بخش امنيتي مك آفي در اينتل در حال تلاش براي محافظت از كامپيوترها و سيستم­هاي ارتباط الكترونيكي در اتومبيل­هاي مدرن هستند. اگرچه تا كنون هيچ گزارشي مبني بر حملات كامپيوتري با هدف خودروها منتشر نشده است، ولي محققان امنيتي اعتقاد دارند كه سازندگان اتومبيل در محافظت از اين سيستم­ها كوتاهي كرده اند. اين مساله مشتريان را در برابر هك­هاي مهاجماني كه قصد سرقت اتومبيل، شنود مكالمات يا حتي آسيب زدن به سرنشينان خودرو را دارند آسيب پذير مي­سازد و به مهاجمان اين امكان را مي­دهد كه در سيستم خودرو اختلال ايجاد كرده و آن را از كار بيندازند.
به گفته يك عضو مك آفي، اگر لپ تاپ شما از كار بيفتد روز بدي را براي شما رقم مي­زند، ولي از كار افتادن اتومبيل مي­تواند حتي زندگي شما را به خطر بيندازد. البته نيازي نيست كه مردم در حال حاضر نگران باشند و بترسند. ولي آينده مي­تواند ترسناك باشد. در سال 2010 يك گروه از دانشمندان كامپيوتر ايالات متحده آمريكا مطالعه اي را آغاز كردند كه مشخص مي­كرد چگونه ويروس­ها مي­توانند به خودروها آسيب وارد كنند. آنها همچنين راه­هايي را براي چگونگي انتقال كرم­ها و تروجان­ها به اتومبيل­ها از طريق سيستم­هاي تشخيصي on-board، ارتباطات بي­سيم و حتي CD ها شناسايي كردند.
البته آنها مشخص نكرده اند كه كدام كمپاني توليد اتومبيل به طور خاص از اين آسيب پذيري­ها رنج مي­برد. كمپاني فورد نيز اعلام كرد كه تعدادي مهندس امنيتي استخدام كرده است تا سيستم­هاي ارتباطي و تفريحي اتومبيل­هاي اين كمپاني را حتي الامكان در برابر حملات مقاوم كنند. همزمان شركت­هاي بزرگ خودروسازي مانند تويوتا، هوندا و هيونداي از اعلام نظر در مورد آسيب پذير بودن اتومبيل­هاي خود، خودداري كردند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 31 مرداد 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0