فا

‫ هك شدن سايت AMD

شماره: IRCNE2012081588
تاريخ: 31/05/91
در 19 آگوست، سايت شركت AMD توسط گروهي از هكرها با نام r00tbeer هك شد و پايگاه داده حاوي اطلاعات كاركنان آن به سرقت رفت. اين حمله توسط هكرها و در سايت توييتر اعلام شده است.
اين شركت پس از حمله، سايت خود را بست و اعلام كرد كه به دليل تعمير و نگهداري اين سايت به صورت آفلاين در آمده است. و در پيامي اظهار داشت: اين سايت به طور موقت در دسترس نيست. به دليل اين مشكل پوزش مي طلبيم و سايت در اسرع وقت به صورت آنلاين فعال خواهد شد.
سخنگوي AMD در بيانيه اي اعلام كرد كه سايت آن ها در 19 آگوست هك شده بود و اين شركت بلافاصله سايت را آفلاين كرده و تمامي رمزهاي عبور را تغيير داده است.
در بيانيه اي آمده است: ما بر اين باور هستيم كه مهاجمان كمتر از 200 نام كاربري ثبت شده و رمز عبور درهم سازي و salty شده را روي وب سايت خود قرار داده اند. شركت AMD رمزهاي عبور خود را درهم سازي و salty مي كند كه اين روش از بهترين روش هاي رمزگذاري در صنعت است كه بسيار سخت شكسته مي شوند. AMD نسبت به امنيت داده ها و حريم خصوصي كاربران متعهد است و رسيدگي به اين موضوع را به سرعت آغاز كرده است.
بر اساس گزارش ها اين شركت از ابزار وبلاگ نويسي وردپرس به عنوان پايه و اساس سايت وبلاگ خود استفاده مي كند. ظاهرا گروه هكرها پايگاه داده شامل اطلاعات قريب به 190 حساب داخلي را به سرقت برده است.
داكلين از شركت Sophos اظهار داشت كه هك AMD از لحاظ اندازه بسيار جزئي است اما هر هك شدني، باعث نگراني مي شود.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 31 مرداد 1391

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0