فا

‫ كشف بات نت هرزنامه اي اندرويد توسط مهندسان مايكروسافت

شماره: IRCNE2012071541
تاريخ: 17/04/91
تري زينك، مهندسي از مايكروسافت، دستگاه­هايي از اندرويد را كشف كرده است كه براي فرستادن هرزنامه مورد استفاده قرار مي گيرد. او يك بات نت بين المللي اندرويد را شناسايي كرده است.
بدافزار اندرويد در حال افزايش است. تعداد بسياري از نسخه هاي تقلبي برنامه هاي اندرويد وجود دارند كه سعي مي كنند با فرستادن پيام هاي متني گران قيمت، درآمد بسياري را بدست آوردند. در اين مورد، پس از آن كه ايميل هاي هرزنامه هاي از سرورهاي ياهو ميل بر روي دستگاه هاي اندرويد فرستاده شد، پول بدست مي آيد.
به اين ترتيب، زينك معتقد است كه مجرمان سايبري يك قطعه جديد از بدافزار را توليد كرده اند كه مي تواند به حساب هاي كاربري ياهو بر روي دستگاه هاي اندرويد دسترسي داشته باشد و از طريق آن ها پيام هاي هرزنامه اي را ارسال نمايد. از آن جايي كه اين كار در مقياس وسيعي اتقاف مي افتد، دستگاه هاي اندرويد يك بات نت هرزنامه اي را ايجاد مي كنند و اين روش اغلب براي كسب درآمد مورد استفاده قرار مي گيرد.
بيشتر كشورهايي كه هرزنامه از آن جا فرستاده شده است، كشورهاي در حال توسعه بوده اند، بنابراين مهندسان مايكروسافت معتقدند كه به احتمال زياد كاربران سعي دارند نسخه هاي دزدي شده از برنامه ها را دانلود نمايند تا پولي بابت آن پرداخت نكنند، در نتيجه آن ها به دانلود نسخه هاي جعلي از برنامه ها فريب مي خورند. بعيد است كه كاربران از فروشگاه هاي رسمي گوگل استفاده كرده باشند.
لطفا تنها از فروشگاه هاي معتبر و رسمي گوگل، برنامه ها را دانلود نماييد. مبارزه با بدافزارها تنها به عهده شركت هاي امنيتي نمي باشد، شما مي توانيد با هوشمندي درباره برنامه هايي كه دانلود مي كنيد به اين امر كمك نماييد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 17 تیر 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0