فا

‫ اطلاع رساني فيس بوك به كاربران آلوده به DNSChanger

شماره: IRCNE2012061513
تاريخ: 17/03/91
فيس بوك به كاربران آلوده به بدافزار DNSChangerكه اين سايت اجتماعي را مشاهده مي كنند اطلاع مي دهد كه ارتباط اينترنت آنها در روز 9 جولاي قطع خواهد شد.
هشدارهاي DNSChanger فيس بوك شامل يك لينك به وب سايت DNSChanger Working Group خواهد بود كه اين وب سايت حاوي اطلاعات بيشتري در مورد بدافزارها و دستورالعمل هاي حذف آن ها مي باشد.
روز دوشنبه تيم امنيتي فيس بوك گفت: در اوائل سال جاري، فيس بوك به گروه [http://www.dcwg.org DNSChanger Working Group] پيوست. اين گروه شامل متخصصان امنيتي كامپيوتر از بخش هاي دولتي، خصوصي و دانشگاهي مي شود. در نتيجه همكاري با اين گروه، در حال حاضر فيس بوك قادر است تا به كاربراني كه احتمالا به بدافزار DNSChanger آلوده شده اند، اطلاع رساني نمايد و آن ها را به سمت دستورالعمل هايي براي حذف بدافزار از روي كامپيوترها و شبكه ها هدايت نمايد.
برآوردهاي گروه DNSChanger Working حاكي از آن است كه بيش از 350000 دستگاه هنوز به بدافزار DNSChanger آلوده هستند و بيش از 4 ميليون دستگاه تحت تاثير اين بدافزار قرار دارند.
تصميم فيس بوك مبني بر اطلاع رساني به كاربران آلوده به اين بدافزار به دنبال تصميم مشابه گوگل اتفاق افتاده است. گوگل از 22 مه اطلاع رساني به قربانبان DNSChanger را از طريق صفحات جستجو آغاز كرده است.
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 17 خرداد 1391

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0