فا

‫ انتشار به روز رساني هاي ادوبي براي Photoshop و Illustrator CS5.x

شماره: IRCNE2012061510
تاريخ: 17/03/91
روز دوشنبه، نرم افزار ادوبي چندين به روز رساني امنيتي را به منظور برطرف كردن نه آسيب پذيري اجراي كد دلخواه منتشر كرد. اين آسيب پذيري ها نرم افزارهاي Adobe Photoshop و Adobe Illustrator CS5.x را بر روي سيستم هاي ويندوز و مكينتاش تحت تاثير قرار مي دهند.
در ماه مه ادوبي به كاربران خود درباره وجود هشت آسيب پذيري امنيتي در نرم افزارهاي Illustrator، Photoshop و Flash Professional نسخه CS5.x هشدار داده بود. در آن زمان اين شركت به مشتريان خود توصيه كرده بود كه اين محصولات را به نسخه CS6 ارتقاء دهند يا اگر امكان ارتقاء به نسخه بالاتر را ندارند، هنگام باز كردن فايل ها از منابع ناشناس احتياط نمايند.
روز دوشنبه، ادوبي به روز رساني هاي امنيتي را براي Photoshop CS5 (12.0) و Photoshop CS5.1 (12.1) منتشر كرد. اين به روز رساني ها سه آسيب پذيري اجراي كد دلخواه را برطرف مي كنند. اگر اين نرم افزارها را به روز رساني نشوند، هكرها مي توانند از آن ها سوء استفاده نمايند و بوسيله فريب كاربر به باز كردن فايل هاي دستكاري شده مخرب، كنترل سيستم عامل كاربران را در اختيار بگيرند.
هم چنين، اين شركت به روز رساني هاي امنيتي را براي Illustrator CS5 (15.0) و Adobe Illustrator CS5.5 (15.1) به منظور برطرف كردن شش آسيب پذيري منتشر كرد.
نرم افزار Adobe Flash Professional CS5.5.1 هم چنان در معرض آسيب پذيري سرريز بافر قرار دارد كه مي تواند منجر به اجراي كد دلخواه گردد. اين شركت در حال كار بر روي اين آسيب پذيري است و به زودي اصلاحيه هاي مربوط به آن را منتشر مي كند.
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 17 خرداد 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0