فا

‫ تلاش Apple براي ساخت ابزار حذف Flashback

شماره: IRCNE2012041465
تاريخ: 23/01/91
Apple روز گذشته اعلام كرد كه در حال كار بر روي ابزاري است كه بدافزار Flashback را تشخيص داده و حذف مي­نمايد. اين بدافزار در حال حاضر صدها هزار سيستم مكينتاش را در سراسر جهان آلوده كرده است.
Apple در وب سايت خود نوشت كه بدافزار Flashback علاوه بر آسيب پذيري جاوا، بر سرورهايي متكي است كه توسط نويسندگان اين بدافزار براي اجراي بسياري از اعمال حياتي آن ميزباني مي­شوند. Apple در حال كار با ISP هاي سراسر جهان براي از كار انداختن اين شبكه دستور و كنترل است.
Apple مشخص نكرد كه چه زماني اين ابزار به صورت عمومي عرضه خواهد شد، و يك سخنگوي اين شركت نيز نتوانست در اين مورد تخميني بزند.
اين بدافزار هفته گذشته و زماني كه يك شركت آنتي ويروس روسي افشا كرد كه بيش از 600 هزار سيستم Mac توسط اين بدافزار آلوده شده اند، در تيتر اخبار قرار گرفت. Flashback براي سرقت اطلاعات شخصي طراحي شده است. اين بدافزار نخستين بار در سپتامبر 2011 كشف شد كه خود را به جاي يك نصب كننده پلاگين Adobe Flash Player جا مي­زد، ولي در چند ماه گذشته شروع به سوء استفاده از آسيب پذيري­هاي جاوا كرده است كه در سيستم­هاي Mac اصلاح نشده باقي مانده اند.
چندين متخصص اظهار داشته اند كه اين بزرگ­ترين آلودگي است كه پلتفورم Mac را هدف قرار داده است.
توليد كنندگان ضدبدافزارها تلاش كرده اند كه ابزارهاي تشخيص و حذف Flashback را به محصولات خود اضافه كنند. Apple به نوبه خود در ابتداي اين ماه يك به روز رساني براي OS X 10.6 و 10.7 عرضه كرد كه جاوا را به روز كرده و اين آسيب پذيري­ها را اصلاح مي­نمايد تا از آلوده شدن سيستم­ها جلوگيري كند.
­
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 23 فروردین 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0