فا

‫ به روز رساني جاوا براي OS X

شماره: IRCNE2012041457
تاريخ: 16/01/91
به دنبال كشف نسخه جديد بدافزار Flashback براي سيستم­هاي Mac OS X كه از آسيب پذيري­هاي اصلاح نشده جاوا سوء استفاده مي­كند، Apple اقدام به عرضه يك به روز رساني كرد كه اين آسيب پذيري­ها را اصلاح مي­نمايد.
اين اصلاحيه از طريق Software Update براي سيستم­هايي كه جاوا را نصب كرده اند در دسترس قرار دارد، ولي همچنين مي­تواند از صفحات وب پشتيباني Apple نيز دانلود گردد. اين به روز رساني فقط براي OS X 10.6 و 10.7 عرضه شده است، چراكه Apple پشتيباني نسخه هاي پيشين OS X را متوقف كرده است.
اين به روز رساني­ها به طور خاص آسيب پذيري CVE-2012-0507 را اصلاح مي­نمايد كه توسط بدافزار Flashback براي سوء استفاده از سيستم­هاي Mac در حال استفاده است، ولي علاوه بر اين، تعدادي از آسيب پذيري­هاي ديگر را نيز Java 1.6.0 VM نسخه 29 اصلاح مي­كند. اين به روز رساني اخير بايد نسخه نصب شده Java 1.6.0 را به نسخه 31 ارتقاء دهد.
درصورتي­كه شما جاوا را بر روي سيستم خود نصب كرده ايد، مي­توانيد نسخه آن را در ابزار Java Preferences در فولدر /Applications/Utilities/ بررسي نماييد يا اين­كه دستور java –version را در ترمينال اجرا كنيد تا نسخه فعال جاري بر روي سيستم خود را مشاهده نماييد.
اين به روز رساني به شدت به افرادي كه جاوا را بر روي سيستم­هاي خود نصب كرده اند توصيه مي­شود، چراكه يك آسيب پذيري را برطرف مي­كند كه هم اكنون به طور گسترده هدف توليد كنندگان بدافزار قرار دارد.
­
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 16 فروردین 1391

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0