فا

‫ كشف بدافزار جديد بر روي سيستم عامل اندرويد

شماره: IRCNE2014022117
تاريخ:07/12/92

آزمايشگاه كسپراسكاي بدافزاري را براي سيستم عامل تلفن همراه اندرويد كشف كرده است كه براي شبكه گمنام TOR خدمت مي كند.

TOR، كه مخفف The Onion Router است نرم افزاري است كه به كاربران خدمات بهتري از حريم خصوصي را هنگام جستجو در اينترنت پيشنهاد مي دهد. اين خدمات شامل رمزگذاري ترافيك بين كاربر و وب سايت از طريق شبكه اي از سرورهاي سراسر جهان مي باشد.هم چنينTOR مي تواند براي ميزباني وب سايت ها بر روي يك شبكه پنهان استفاده گردد.

Roman Unuchek از آزمايشگاه كسپراسكاي نوشت: اين بدافزار اندرويد از يك وب سايت TOR به عنوان يك سرور كنترل و فرمان استفاده مي كند.

افزودن ويژگي هاي TOR به محيط يك برنامه مخرب ايده جديدي نيست. آخرين يافته ها نشان مي دهد كه هكرها به طور فزاينده اي دستگاه هاي تلفن همراه را مورد هدف قرار داده اند. بدافزار تازه كشف شده مي تواند از ارسال پيام هاي كوتاه متني جلوگيري كند و داده هاي ديگري مانند شماره تلفن كاربر، IMEI دستگاه و كشوري كه دستگاه در آن قرار دارد و هم چنين درخواست هاي GPS را جمع آوري نمايد.

يكي از محققان امنيتي اظهار داشت كه استفاده از يك سايت TOR به عنوان سرور كنترل و فرمان باعث مي شود تا از كار انداختن آن غيرممكن باشد.

اين بدافزار كه آزمايشگاه كسپراسكاي آن را "Backdoor.AndroidOS.Torec.a" ناميده است از بسته اي از نرم افزار Orbot استفاده مي كند كه توسط The TOR Project طراحي شده است و اجازه مي دهد تا اين وب سايت ها بر روي اندرويد قابل مشاهده باشند.

توصيه مي شود تا هر گونه استفاده بيش از حد از داده هاي روي تلفن همراه، مصرف بالاي باطري و يا هر رفتار مشكوك ديگري را بر روي تلفن همراه خود جدي بگيريد.نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 7 اسفند 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0