فا

‫ تهديدات سه ماهه اول سال 2012 به گزارش -McAfee قسمت دوم

IRCRE201207105

تاريخ: 31/4/91

شركت امنيتي مك آفي در گزارشي به بررسي تهديدات امنيتي سه ماهه اول سال 2012 در زمينه‌هاي مختلف پرداخته است. در ادامه به قسمت دوم از مهم‌ترين بخش‌هاي اين گزارش خواهيم پرداخت.

تهديدات ايميلي

در پايان سال 2011، هرزنامه­ها در سراسر دنيا در پايين ترين نقطه خود قرار گرفته بودند. اگرچه كمي افزايش در ماه ژانويه اتفاق افتاد، اما در پايان سه ماهه اول سال 2012، هرزنامه­ها دوباره در پايين ترين نقطه خود قرار گرفتند. اين پديده در كشورهايي از قبيل چين، آلمان، لهستان، اسپانيا و انگلستان افزايش يافته است اما در كشورهايي از قبيل برزيل، اندونزي و روسيه كاهش داشته است. با وجود كاهش در سطح جهاني، هرزنامه هاي هدفمند و هرزنامه ها به عنوان يك خطر محسوب مي­شوند. به ياد داشته باشيد هرچند اين مقدار در حال كاهش است اما سطح تهديدات و پيچيدگي آن ها در سطح بالايي باقي مانده اند.


از كار افتادگي بات­نت ها

در سه ماهه اول 2012 شاهد رشد تمامي بات­نت ها هستيم. در كلمبيا، ژاپن، لهستان، اسپانيا و ايالات متحده افزايش قابل توجهي مشاهده مي شود. از سوي ديگر در اندونزي، پرتغال و كره جنوبي كاهش مشاهده مي شود.


در اين سه ماهه، بسياري از بات­نت هاي برجسته در آلودگي هاي جديد كمي افزايش يا كاهش را نشان مي دهند به جز بات نت Cutwail كه به طور قابل توجهي افزايش يافته است.


تهديدات وب

وب سايت­ها مي­توانند به دلايل مختلف، شهرت بد يا خرابكارانه اي داشته باشند. اين شهرت مي­تواند به كل دامنه اصلي يا برخي زير دامنه ها و يا يك آدرس IP يا URL خاص مربوط باشد. شهرت خرابكارانه به دليل ميزباني بدافزارها، برنامه هاي ناخواسته و يا سرقت هويت ايجاد مي­گردد. اغلب ما شاهد تركيبي از كدها و عملكردهاي سوال برانگيز هستيم.

در سه ماهه گذشته آزمايشگاه­هاي مك آفي به طور ميانگين 9300 سايت مضر را در هر روز ثبت كردند. در هر روز 11000 نفر URLهاي ايميلي هرزنامه را بازديد كرده اند. در طي اين مدت، آخرين رقم به 9000 نفر در هر روز كاهش يافته است.


در اين سه ماهه تعداد وب سايت­هاي ميزبان دانلودهاي مضر و كدهاي سوء استفاده كننده روند رو به رشدي را داشته است.


در اين سه ماهه تعداد وب سايت­هاي ارائه دهنده بدافزار و برنامه هاي ناخواسته كاهش يافته است. در اين سه ماهه با حدود 4200 سايت جديد در هر روز مواجه بوديم كه در مقايسه با 6500 سايت در سه ماهه چهارم سال 2011، كاهش را نشان مي­دهد.


سرقت هويت در مقايسه با سه ماهه گذشته بدون تغيير باقي مانده است. در طول اين سه ماهه نزديك به 2200 URL سرقت هويت در هر روز شناسايي شده اند.


مطالب مرتبط:

تهديدات سه ماهه اول سال 2012 به گزارش -McAfee قسمتاول


نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 27 مرداد 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0