en

امنیت بخشی به Flash Player و Adobe Reader

امنیت بخشی به Flash Player و
Adobe Reader

برخی نرم افزارها در دنیای کامپیوتر هستند که دارای محبوبیت بسیار بوده و بر روی اغلب سیستم عامل کامپیوترهای کاربران مختلف نصب می باشند. از این میان می توان به Adobe Reader و Flash Player اشاره کرد. این نرم افزارها به ترتیب توانایی اجرای فایلهای PDF و SWF را هم به صورت منفرد و هم بر روی مرورگر دارا می باشند. در ادامه به بررسی امنیت بخشی بیشتر به این دو محصول می پردازیم. لازم به ذکر است که توضیحات داده شده در ادامه، بر اساس سیستم عامل ویندوز و مرورگر فایرفاکس می باشد.


به‌روز رسانی
مهمترین مبحث در مورد جلوگیری از نفوذ توسط این 2 نرم افزار، به روز رسانی آنهاست. تمامی ضعف های امنیتی که بر روی این دو نرم افزار گزارش می شوند که باعث ایجاد حملاتی بر روی سیستم های کاربران می شود، توسط توسعه دهندگان این نرم افزارها سریعاً برطرف می شود. بهترین توصیه ای که می توان در مورد این دو برنامه اشاره کرد این است که سیستم Automatic Update آنها را فعال نگه دارید و بلافاصله پس از انتشار نسخه جدید، به روز رسانی را حتما انجام دهید.

تنظیمات امنیتی در Flash Player
در ابتدا، مطمئن می شویم که Protected Mode بر روی Plugin نصب شده بر روی مرورگر فعال باشد. برای این کار از منوی Tools به Add-on می رویم و سپس از منوی سمت چپ، Plugins را انتخاب می کنیم. حال بر روی دکمه Option مقابل عبارت Shockwave Flash کلیک می کنیم. همانطور که در تصویر زیر می بینید، گزینه فوق فعال می باشد. همچنین از قسمت منوی بالا همین صفحه، گزینه Update Add-ons Automatically فعال باشد.
امنیت بخشی به Flash Player و
Adobe Reader

جهت مطالعه کامل به پیوست مراجعه شود


The Wall

No comments
You need to sign in to comment

news specifications

 
Added 11 Khordad 1395

Rate

Your rate:
Total: (0 rates)