فا

‫ فعال سازي SSL در پست الكترونيكي ياهو

شماره: IRCNE2013101983
تاريخ:23/07/92
سال ها پش از آنكه مايكروسافت، گوگل و بسياري ديگر از شركت ها از SSL به عنوان استانداردي براي امنيت سيستم هاي Web Mail خود استفاده كردند، ياهو اعلام كرد كه امنيت پست الكترونيكي ياهو را مدرنيزه خواهد كرد.
SSL يك پروتكل رمزگذاري مي باشد كه پست هاي الكترونيكي وبي را در مسير سرور ياهو تا مرورگر كامپيوتر كاربر رمزگذاري مي كند. شركت ياهو اعلام كرد كه روش هاي حفاظتي را براي تمامي كاربران پست الكترونيكي ياهو از 8 ژانويه سال 2014 فعال خواهد كرد.
شركت ياهو در سازماندهي SSL از رقباي اصلي خود عقب مانده است. شركت مايكروسافت استفاده از SSL را از سال 2010 به صورت گزينه اختياري قرار داده است و سپس در سال 2012 پياده سازي آن را در Outlook.com تكميل كرد . سپس در اوايل سال جاري Hotmail را با ديگر خدمات پست الكترونيكي وبي مايكروسافت در Outlook.com ادغام كرد.
شركت فيس بوك در سال 2011، SSL را به عنوان يك گزينه انتخابي معرفي كرد امل در ماه جولاي پروتكل SSL را بر روي تمامي ارتباطات خود فعال كرد. هم چنين اين پروتكل در اوايل سال 2011 بر روي توييتر اجباري شد.
شركت گوگل در سال 2010 براي خدمات پست وبي خود، به طور پيش فرض از پياده سازي SSL استفاده كرد و اوايل سال جاري اعلام كرد كه قصد دارد از حفاظت رمزگذاري شده ديگري با عنوان Perfect Forward Secrecy استفاده نمايد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 23 مهر 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0