فا

‫ افزايش افزونه‌هاي خرابكار كروم

شماره: IRCNE2013081940
تاريخ: 06/06/92
به گفته يك محقق ارشد امنيتي در آزمايشگاه كسپراسكاي، مهاجمان در حال استفاده روزافزون از افزونه‌هاي خرابكار مرورگر كروم هستند.
وي به‌طور خاص بر روي مثالي كه در حال حاضر خود را به جاي يك ويدئوي فيس‌بوك جا مي‌زند تأكيد كرد. اين بدافزار كه اصلاً تركي است و كاربران ايتاليايي را هدف گرفته است، حساب‌هاي كاربري فيس‌بوك و مرورگر كاربر را سرقت مي‌كند. به گفته اين محقق، نسخه‌هايي از اين بدافزار در آمريكاي لاتين نيز مشاهده شده است.
به گفته وي، كاربران اغلب درك درستي از استفاده از افزونه‌ها در مرورگر ندارند. افزونه‌ها از حق دسترسي بالايي برخوردار هستند و به تمامي داده‌ها، كلمات عبور و وب‌سايت‌هاي مشاهده شده دسترسي دارند. پيش از اين و در ماه ژانويه نيز كسپراسكاي افزونه‌هاي خرابكار كروم را در فروشگاه رسمي كروم مشاهده كرده بود.
گوگل به مرور زمان تغييراتي در كروم ايجاد كرده است كه به واسطه آنها، چنين حملاتي سخت‌تر مي‌شوند. كسپراسكاي به كاربران توصيه كرده است كه مجوزهايي را كه برنامه در زمان نصب درخواست مي‌كند به دقت بررسي كنند. البته كاربران غيرحرفه‌اي نمي‌توانند تشخيص دهند كه چه مجوزهايي مناسب يا نامناسب هستند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 6 شهریور 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0