فا

‫ هك شدن وب سايت توسعه دهنده اپل

شماره: IRCNE2013071908
تاريخ:02/05/92
روز يكشنبه شركت اپل اظهار داشت كه وب سايت توسعه دهنده اين شركت كه از روز پنجشنبه آفلاين است، هك شده است. اين شركت تاييد كرد كه برخي از اطلاعات نيز به سرقت رفته است.
شركت اپل در يك پست الكترونيكي كه براي برنامه نويسان فرستاد، گفت: روز پنج شنبه مهاجمان وب سايت را از كار انداختند. اين وب سايت از روز پنج شنبه به صورت آفلاين بوده و تا صبح دوشنبه نيز غيرقابل دسترس بوده است. مهاجمان اطلاعات شخصي برنامه نويسان عضو اين وب سايت را رمزگذاري كرده اند و در نتيجه دسترسي به اين اطلاعات امكان پذير نبوده است.
شركت Cupertino اظهار داشت كه بايد سايت، تعميرات اساسي شود و بايد نرم افزار سرور به روز رساني شده و پايگاه داده توسعه دهندگان دوباره ايجاد شود تا بتوان در آينده از بروز چنين تهديدات امنيتي جلوگيري نمود.
پرتال اپل به برنامه نويسان اجازه مي دهد تا به نرم افزارها، ابزارها و اسناد منتشر شده دسترسي يابند و شامل انجمني است كه برنامه نويسان مي توانند اطلاعات و راهنمايي هاي خود را مبادله كنند.
اين حمله بسياري از كاربران و متخصصان را نگران كرده است كه آيا گواهينامه هاي ديجيتالي كه اپل براي برنامه نويسان منتشر كرده است تا برنامه هاي كاربردي خود را با آن امضاء نمايند، به سرقت رفته است يا خير. زيرا در صورت به سرقت رفتن اين گواهينامه ها راهي براي هكرها باز مي شود تا با استفاده از جعل هويت نرم افزارهاي اپل، بدافزارهاي خود را منتشر نمايند.
پس از اين حمله نام شركت اپل در فهرست بلند شركت هاي فناوري كه شبكه آن ها نقض شده است و اطلاعات مشتريان آن ها توسط هكرها به سرقت رفته است، قرار گرفت.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 2 مرداد 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0