فا

‫ ترميم آسيب‌پذيري Google Glass

شماره: IRCNE2013071905
تاريخ: 29/04/91
Google Glass نخستين آسيب‌پذيري امنيتي جدي خود را تجربه كرد. اين آسيب‌پذيري به مهاجم اجازه مي‌دهد با سوء استفاده از يك نقص امنيتي در چگونگي اتصال اين ابزار به شبكه‌هاي Wi-Fi، كنترل اين هدست را در دست بگيرد. اكنون گوگل اين آسيب‌پذيري امنيتي را كه مي‌تواند مشكلات جدي براي كاربران ايجاد كند اصلاح كرده است.
شركت امنيتي Lookout Security در ماه مي اين نقص امنيتي را در Google Glass كشف كرد كه به مهاجم اجازه مي‌دهد يك كد QR (يك نوع باركد دو بعدي) توليد كرده و تمامي ارتباطات جاري از طريق كامپيوتر Glass را مشاهده نمايد. يك هكر همچنين مي‌تواند از طريق اينترنت و با استفاده از عمليات خرابكارانه، خسارت ايجاد كرده و احتمالاً اطلاعات كاربر را سرقت كند.
كد QR براي اتصال به Google Glass، كاربر را به يك access point راهنمايي مي‌كند كه به هكر قابليت كنترل از راه دور اين ابزار را مي‌دهد.
شركت Lookout Security در ويدئويي كه اخيراً منتشر كرده است، اين آسيب‌پذيري را شرح داده و گوگل را به خاطر ترميم آن در ماه گذشته ستايش كرده است.
اكنون Google Glass در اختيار ده هزار محقق قرار دارد. اين برنامه بدين جهت طراحي شده است كه مشكلات و معايب Glass كشف و برطرف شده و براي عرضه عمومي آماده گردد.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 29 تیر 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0