فا

‫ كشف يك بدافزار گروگان گير اندرويد توسط سيمانتك

شماره: IRCNE2013061882
تاريخ:04/03/92
اولين برنامه آنتي ويروس تقلبي كه كاربران اندرويد را مورد هدف قرار داده است توسط شركت سيمانتك كشف شد. اين برنامه آنتي ويروس تقلبي مي تواند مانند يك بدافزار گروگان گير عمل كند و كنترل دستگاه اندرويد قرباني را به عنوان گروگان در اختيار بگيرد.
هرزنامه هاي آنتي ويروس تقلبي براي مدت طولاني كامپيوترهاي شخصي مبتني بر ويندوز را مورد هدف قرار داده بودند و تلاش مي كردند تا قرباني را متقاعد كنند كه ويروسي بر روي كامپيوتر است كه اين آنتي ويروس تقلبي مي تواند آن را پاك كند. شركت سيمانتك اظهار داشت كه در حال حاضر اين هرزنامه ها دستگاه هاي اندرويد را مورد هدف قرار داده است و از طريق آنتي ويروس تقلبي با عنوان Android Defender كاربران اندرويد را فريب مي دهد.
متاسفانه برنامه آنتي ويروس تقلبي Android Defender برنامه اي است كه قربانيان به اشتباه آن را نصب مي كنند.
شركت سيمانتك در وبلاگ خود آورده است كه پس از آن كه برنامه مخرب بر روي دستگاه نصب شود، كاربران مسائل مختلفي را تجربه خواهند كرد. با اين وجود، بسياري از كاربران قادر نخواهند بود تا برنامه مخربي را كه به عنوان يك بدافزار تلاش مي كند تا مانع راه اندازي برنامه هاي ديگر شود، از روي دستگاه خود حذف نمايند. هم چنين اين تهديد مي تواند تنظيمات سيستم عامل را تغيير دهد. در برخي موارد، حتي كاربران نمي توانند دستگاه خود را دوباره راه اندازي نمايند و به تنظيمات اوليه كارخانه برگردانند.
با توجه به گزارش منتشر شده توسط شركت سيمانتك، برخي از كاربران خوش شانس مي توانند اين برنامه را از روي دستگاه خود حذف نمايند زيرا اين برنامه ممكن است به دليل مسائل سازگاري با دستگاه، به خوبي بر روي آن اجرا نشود.
اين بدافزار بر روي وب سايت هاي متفرقه پيدا شده است. اين بدافزار ممكن است در قالب يك نسخه از برنامه اسكايپ كه به شما امكان تماس رايگان را مي دهد ظاهر شود و پس از نصب خود را بر روي دستگاه نصب و اجرا نمايد.
رشد و گسترش بدافزارهاي اندرويد باعث مي شود تا توليدكنندگان ضد بدافزار سنتي ماند سيمانتك، بازارهاي جديدي را براي حفاظت ضد بدافزاري از دستگاه هاي تلفن همراه فراهم نمايند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 4 تیر 1392

برچسب‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0