فا

‫ از كار افتادن بات نت Citadel توسط مايكروسافت

شماره: IRCNE2013061879

تاريخ: 31/03/92
شركت مايكروسافت ادعا كرده است كه با يكي از بزرگترين حملات جرايم سايبري جهان مبارزه كرده و توانسته است بيش از دو ميليون كامپيوتر شخصي آلوده را پاك سازي نمايد. اين كامپيوترهاي شخصي به ويروسي آلوده بوده اند كه بيش از 500 ميليون دلار را از حساب هاي بانكي سراسر جهان به سرقت برده است.
Richard Domingues Boscovich، معاون جرايم سايبري مايكروسافت گفت: بيشتر اين آلودگي ها در ايالات متحده، اروپا و هنگ كنگ بوده است.
شركت مايكروسافت و FBI با كمك مقامات بيش از 80 كشور توانستند بات نت Citadel را با بيش از 1400 كامپيوتر مخرب كه توانسته بود از بيش از دو ميليون سيستم سوء استفاده نمايد، خاموش كنند.
سردسته اين بات نت ها با نام مستعار Aquabox، و ده ها بات نت ديگر باقي مانده اند و مقامات در تلاش هستند تا هويت آن ها را كشف نمايند. Boscovich گفت: او بر اين باور است كه بات نت Aquabox در اروپاي شرقي فعال مي باشد.
با توجه به اسناد جمع آوري شده توسط مايكروسافت، اين بات نت كه از طريق سرورهاي "فرمان و كنترل" در سراسر جهان راه اندازي شده است، براي سرقت از موسسات مالي مورد استفاده قرار گرفته است. شركت هاي مورد هدف اين بات نت شامل بانك هاي جهاني مانند بانك مركزي امريكا، Credit Suisse، HSBC و رويال بانك كانادا مي باشند.
شركت مايكروسافت معتقد است كه بات نت Citadel يكي از بزرگترين بات نت هاي عملياتي بوده است. اين بات نت برنامه هاي آنتي ويروس را بر روي ماشين هاي آلودده غيرفعال مي كند و به اين ترتيب برنامه ها و نرم افزارهاي مخرب نمي توانند شناسايي شوند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 31 خرداد 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0