فا

‫ مايكروسافت: Xbox Live هك نشده است

شماره: IRCNE2013051857
تاريخ: 04/03/91
مايكروسافت ادعاي هكري را كه روز پنجشنبه گفته بود اطلاعات اعتباري 47 ميليون از حساب‌هاي كاربري سرويس بازي Xbox Live اين شركت را سرقت كرده است، رد كرد.
اين هكر در Pastebin نوشت كه مايكروسافت اين اطلاعات اعتباري را به‌صورت متن ساده ذخيره كرده و اين داده‌ها شامل آدرس‌هاي ايميل و كلمات عبور بوده است. اين ادعا دقيقاً پس از پرده‌برداري مايكروسافت از XboxOne اتفاق افتاد.
مايكروسافت در بيانيه‌اي تأكيد كرد كه Xbox Live هك نشده است و اين شركت تضمين مي‌دهد كه هيچ نشت امنيتي در سرويس Xbox Live رخ نداده است.
اين هكر در يادداشتي در Pastebin لينكي به يك فايل 6 گيگابايتي از اطلاعات اعتباري قرار داد و صدها مورد را نيز به‌صورت متن ساده ارسال كرد كه برخي از اين اطلاعات مربوط به حدود سال 2009 بودند. وي ادعا كرد كه حساب‌هاي كاربري جديدتر در فايل 6 گيگابايتي قرار دارند.
البته اين هكر در ارسال داده‌هاي قديمي سابقه دارد. ژوئن گذشته وي لينكي را بر روي Pastebin قرار داد و در توئيتر خود نوشت كه به بيش از 79 بانك بزرگ نفوذ كرده است و 50 گيگابايت از داده‌هاي دارندگان كارت‌هاي MasterCard و Visa را به دست آورده است.
همان زمان نيز گفته شد كه اين داده‌ها قديمي هستند و يكي از افرادي كه داده‌هاي وي منتشر شده بود اظهار كرد كه اطلاعات مربوط به وي مربوط به سال‌ها پيش است.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 4 خرداد 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0