فا

‫ افزايش تهديدات تلفن همراه در سال 2013

شماره: IRCNE2013051846
تاريخ:25/02/92
با توجه به گزارشات شركت امنيتي F-Secure، تهديدات اندرويد در هر دو معيار سايز و پيچيدگي در حال رشد مي باشد. مجرمان سايبري از روش هاي جديد براي سوء استفاده از ضعف هاي اندرويد استفاده مي كنند و سرويس هاي بدافزار مبتني بر اندرويد را طراحي مي كنند.
در اين گزارش آمده است: در سه ماهه اول سال 2013، تعداد تهديدات تلفن همراه حدود 50 درصد افزايش يافته است. بيش از 91 درصد از اين تهديدات، پلت فرم هاي اندرويد را هدف حمله قرار داده اند و مابقي پلت فرم Symbian را مورد هدف قرار داده اند.
محققان امنيتي F-Secure در اين گزارش اشاره كردند: تا زماني كه تعداد بدافزارهاي اندرويد در حال افزايش باشد، اين دسته از بدافزارها روند نگران كننده اي را به دنبال خواهند داشت.
به طور كلي، نويسندگان بدافزارهاي اندرويد، از طريق برنامه هاي كاربردي معتبر رويGoogle Play يا فروشگاه هاي برنامه هاي كاربردي ديگر، كاربران تلفن همراه را فريب مي دهند تا برنامه هاي مخرب را بر روي دستگاه هاي خود نصب نمايند. باتوجه به گزارش شركت F-Secure، در حال حاضر روش توزيع جديد مبتني بر ايميل، خطر آلوده شدن به بدافزار را براي كاربران اندرويد افزايش مي دهد. اين روش براي كاربراني است كه كمتر از فروشگاه هاي برنامه هاي كاربردي استفاده مي كنند اما به طور منظم ايميل هاي خود را از طريق تلفن ها و تبلت ها چك مي كنند.
در حال حاضر نه تنها مجرمان سايبري با انگيزه هاي مالي شروع به استفاده از اين روش نموده اند كه گروه هاي هكر نيز با استفاده از اين روش حملات هدفمندي را هدايت مي كنند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 25 اردیبهشت 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0