فا

‫ اصلاحيه موقتي براي آسيب‌پذيري دوربين هاي D-Link

شماره:IRCNE2013051834
تاريخ: 15/02/92
شركت D-Link يك اصلاحيه بتا را براي برطرف ساختن آسيب‌پذيري‌هاي اخير در دوربين‌هاي اين شركت منتشر ساخته است. بنا بر گزارش‌هاي منتشر شده، آسيب‌پذيري‌هاي مزبور به هكرها امكان سرقت جريان ويدئوي زنده را مي‌دهند.
D-Link در وب سايت خود اعلام كرده است كه در طي يك ماه آينده نسخه جديدي از سفت افزار را ارائه خواهد كرد كه در آن آسيب‌پذيري را برطرف خواهد ساخت اما تا آن زمان از كاربران خواهش كرده است كه به طور دستي به نصب اصلاحيه موقتي بپردازند. البته برخي از كاربران دوربين هاي مبتني بر IP كه عضو محصولات ابري هستند به صورت اتوماتيك اصلاحيه مزبور را دريافت خواهند كرد.
در دستور العملي كه براي نصب اصلاحيه منتشر شده به كاربران هشدار داده شده است كه از نصب اصلاحيه از طريق ارتباط بي سيم خودداري نمايند زيرا منجر به از كار افتادن دوربين ها خواهد شد.
اين اصلاحيه‌ها پس از آن منتشر مي‌شوند كه دوشنبه هفته گذشته شركت امنيتي Core Security جزئيات مربوط به پنج آسيب‌پذيري را در محصولات D-Link منتشر ساخت. آسيب‌پذيري‌هاي مذكور در بيش از ده عدد از محصولات اين شركت وجود دارند.
دوربين‌هاي مبتني بر IP شركت D-Link مي‌توانند به ضبط تصاوير و ويدئو پرداخته و قابليت مديريت كنترل پنل از طريق وب يا گوشي‌هاي تلفن همراه را دارند. شركت امنيتي Core Security مشكلاتي را در اين دوربين ها كشف كرده است كه از آن جمله مي‌توان به وجود اطلاعات تأييد هويت در برنامه اين دستگاه‌ها اشاره كرد كه به هكرها اجازه سرقت جريان ويدئويي را مي دهد.
اخبار مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 15 اردیبهشت 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0