فا

‫ چين مسئول 41 درصد از ترافيك حمله سراسر جهان

شماره: IRCNE2013041828
تاريخ: 04/02/91
يك گزارش امنيتي جديد نشان مي‌دهد كه چين متهم رديف اول حملات خرابكارانه كامپيوتري بوده و ايالات متحده نيز در رديف دوم قرار دارد.
بر اساس گزارش شركت آكامايي، چين مسئول 41% از ترافيك حملات كامپيوتري است. گزارش بلومبرگ نيز نشان مي‌دهد كه حملات سايبري نشأت گرفته از چين نسبت به سال گذشته بيش از سه برابر شده است. همچنين اين حملات 33% نيز نسبت به سه ماهه گذشته افزايش داشته است.
مدت‌ها است كه انگشت اتهام حملات سايبري به سمت چين نشانه رفته است و برخي دولت‌ها نيز اين كشور را متهم به حملات دولتي مي‌كنند. البته چين همواره اين اتهام را رد كرده است.
بنا بر اين گزارش، ايالات متحده آمريكا نيز در مقام دوم اصلي‌ترين منابع حملات سايبري قرار گرفته است و مسئول 10% از ترافيك حمله سراسر جهان است. در سه‌ماهه پيش از اين، اين كشور مسئول 13% از حملات سايبري جهان بود.
تركيه نيز كه معمولاً با حملات سايبري در ارتباط نيست، در اين گزارش در مكان سوم قرار گرفته و منشأ 4.7% از ترافيك هك بوده است. روسيه با 4.3% در مقام چهارم و تايوان با 3.7% در مقام پنجم قرار گرفته‌اند.
گزارش تحقيق در مورد نشت داده‌ها در سال 2013 كه توسط شركت وريزون تهيه شده است نيز چين را مسئول حملات سايبري دانسته و انگشت اتهام را در مورد نشت داده‌ها به سوي چين گرفته است. چين مسئول 30% از نشت داده‌ها بوده كه 96% از آن، با جاسوسي سايبري در ارتباط است. روماني با 28% در مقام دوم و ايالات متحده با 18% در مقام سوم قرار گرفته‌اند. بلغارستان و روسيه نيز مكان‌هاي چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 4 اردیبهشت 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0