فا

‫ عرضه مجدد اصلاحيه مايكروسافت

شماره: IRCNE2013041826
تاريخ: 04/02/91
روز گذشته مايكروسافت يك به‌روز رساني امنيتي را براي بار دوم عرضه كرد. نسخه قبلي اين به‌روز رساني باعث ايجاد اختلال در كار سيستم شده و با راه‌اندازي مجدد آن به‌صورت مكرر، سيستم را فلج مي‌نمايد. به گفته مايكروسافت، اصلاحيه مجدد امن است.
به گفته سخنگوي مايكروسافت، به‌روز رساني MS13-036 كه اولين بار 9 آوريل عرضه شده بود ولي سه روز پس از آن حذف شد، برخي مسائلي را كه مشتريان گفته بودند حل كرده است.
به گفته وي، به‌روز رساني جديد KB2840149 نيز مسأله امنيتي MS13-036 را حل مي‌كند، اما باعث راه‌اندازي مجدد سيستم نمي‌گردد.
دو هفته پيش و پس از انتشار گزارش‌هايي مبني بر اينكه به‌روز رساني مايكروسافت منجر به ايجاد «صفحه آبي مرگ (BSOD)» شده و با راه‌اندازي‌هاي مكرر سيستم آن را فلج مي‌كند، اين شركت يكي از دو اصلاحيه خود را از سرويس به‌روز رساني ويندوز حذف كرد.
مايكروسافت هرگز علت خطاي صفحه آبي مرگ و راه‌اندازي‌هاي مكرر سيستم را به روشني توضيح نداده و در آن زمان اظهار كرد كه به اين نتيجه رسيده‌اند كه زماني كه اين به‌روز رساني با برخي نرم‌افزارهاي ديگر همراه مي‌شود، باعث خطاي سيستم مي‌گردد. اين بار نيز سخنگوي مايكروسافت در اين مورد توضيحي ارائه نكرده است.
مايكروسافت در يك مستند پشتيبان چندين پيغام خطاي مربوط به اشكال اين اصلاحيه را منتشر كرده و توصيه كرد كه كاربران ويندوز 7 اين به‌روز رساني را حذف نمايند.
به‌روز رساني اصلاح شده MS13-036 به سرويس به‌روز رساني ويندوز بازگشته است و از طريق به‌روز رساني خودكار، بر روي سيستم دانلود شده و نصب خواهد شد. مايكروسافت به كساني كه اصلاحيه‌ها را به‌طور دستي دانلود مي‌كنند توصيه كرده است كه در اولين فرصت اين اصلاحيه مجدد را نصب كنند.
كاربراني كه ترجيح مي‌دهند به‌روز رساني‌ها را به‌طور دستي دريافت كنند مي‌توانند اصلاحيه مناسب براي سيستم خود را با جستجوي KB2840149 در مركز دانلود مايكروسافت پيدا نمايند.
مطالب مرتبط:

نظرات

بدون نظر
شما برای نظر دادن باید وارد شوید

نوشته

 
تاریخ ایجاد: 4 اردیبهشت 1392

دسته‌ها

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0